Články‎ > ‎

Kvinta v Moravském krasu aneb Tam a zase zpátky

přidáno: 8. 6. 2017 22:04, autor: Tomáš Krisl
Sešli jsme se šestého šestý v šest hodin na lanškrounském vlakáči. Pan učitel Střecha nám radil vzíti si polehčí batohy, avšak většina z nás táhla krosnu těžkou jak doga. Celý cirkus se naskládal do vlaku. Teda až na pár jedinců, kteří z lenosti nastoupili až na další zastávce. Konečně jsme dorazili do České Třebové. Zde byl jen rychlý přestup do vlaku směr Blansko. Naštěstí cesta utekla jako voda. V Blansku už nás čekal pochod kolem 10 km do Punkevních jeskyň a na Macochu. Cesta byla náročná a dlouhá. To jsme zvládli na jedničku a mohli jsme jít na prohlídku. Byla to vskutku nádherná podívaná. Cesta do Vilémovic na ubytování pak byla už jen krátká. Na místě jsme se vybalili a šlo se hrát hry - softbal a buldoky. Pan Růžička tvrdil, jak hrát nebude, ale nakonec se taky odhodlal.

Večer nám dovezli pizzu a s plným bříškem jsme si mohli užít zbytek večera. Spali jsme v tělocvičně, která byla součástí hospody, obecního úřadu a speleologického muzea. Nespalo se dobře, to nemůžeme neříct, ale velký podíl na tom měla vysoká teplota vzduchu v tělocvičně, ze které po natlačení se pizzou nejednomu bylo nedobře. Naštěstí se žádná náhlá noční překvapení nekonala a vcelku rychle jsme usnuli. Každopádně kvůli průtrži mračen přes noc jsme byli opravdu rádi, že jsme v suchém a pod střechou.

Ráno nás čekala cesta do lomů přes kamenný větrný mlýn a Rudické propadání. Lom byl opravdu krásný a díky možnosti proskočit se po celé této ploše to byl opravdu zážitek.Potom jsme už jen došli na nádraží do Blanska a hurá domů!

Děkujeme učitelům za tuto krásnou exkurzi.

Bary + Isco (Lukáš Baroš + Adam Kolomý)
Comments