Články‎ > ‎

Kvinta v Kartografickém muzeu

přidáno: 5. 11. 2014 12:05, autor: Tomáš Krisl
Ve čtvrtek 23 října jsme se rozhodli odpočinout si od náročných studijních činností a vydali jsem se navštívit Kartografické muzeum ve Velkých Opatovicích. 
Na cestu jsme vyjeli autobusem, který sice nebyl úplně nejluxusnější, ale tento nedostatek vyrovnával pomalou jízdou. Nejspíše, aby nám nic za okny neuteklo. Ve Velkých Opatovicích jsme si všimli dalšího malého nedostatku. Kapánek se nám oproti předcházejícím dnům ochladilo a některé spolužačky situaci neodhadly a místo roztomilých kožíšků (samozřejmě z falešných zvířátek) se oděly pouze do lehkých sportovních bund. Samozřejmě jim to slušelo i tak, ale jejich image narušovalo třesení a cvakání zubů. 
Protože se nám dařilo, zůstali jsem stát před muzeem, protože bylo třeba vyřešit lehkou drobnost. V muzeu nás nikdo na prohlídku neočekával. Někde došlo k přerušení toku informací mezi panem Růžičkou a průvodkyní v muzeu. Věřte dnes těm kontaktům na internetu. Aspoň jsme se mohli vynadívat na unikátní střechu, která měla tvar lodě převrácené dnem vzhůru. Konec dobrý, všechno dobré, do muzea nás vpustili a provedli. A uvnitř muzea nás čekal druhý unikátní zážitek. Přes většinu muzea ležela seskládána plastická mapa celé Moravy a Slezska, která byla vyřezána ze dřeva. Zdařilo se nám nalézt na ní Lanškroun i další místa, kde všichni ze třídy bydlíme.
Po nevšední prohlídce jsme se navrátili do všedního autobusu a pokračovali do Olomouce do zoologické zahrady. Když už jsme vyrazili na cesty, přeci to hned neotočíme domů. Protože jsme v ZOO již každý byl, počasí nám příliš nepřálo a také čas na prohlídku byl delší, než jsme my rychlonozí gymnazisté  potřebovali, využila velká část naší třídy vyhřáté a provoněné restaurace hned u hlavního vchodu. I tak jsme samozřejmě zvládli celou ZOO projít a potěšit se pohledem na zvířátka zde ubytovaná. Mezi nejzajímavější zážitky připadla žirafa olizující sklo (zajímalo by nás, jaké čistící prostředky používají) a závodící vlk pracovně nazvaný Forest Gump (i přestože běhal na třech nohách, zvládl předběhnout ostatní kamarády).
Po ZOO se nám již zastesklo po našem milovaném Lanškrouně, a tak jsme se vydali na cestu domů. 
Mohlo by se zdát, že se nám na exkurzi tak úplně nedařilo, i přestože vše nakonec dobře dopadlo. Tak je třeba ještě zmínit, že nikoho nenapadlo fotit veřejně publikovatelné fotky. Budeme si tedy muset o to více hřát vzpomínky v našich myslích než vyblednou a ztratí na kráse.

Comments