Články‎ > ‎

Kvarta v Praze

přidáno: 13. 3. 2017 13:20, autor: Jan Růžička   [ Aktualizováno 15. 3. 2017 3:06 uživatelem Dagmar Flídrová ]

Místo abychom 2. 3. 2017 seděli ve školních lavicích a plnili si mozky “důležitými” informacemi, uháněli jsme celá třída RegioJetem směr Praha. Na to, že se budeme chovat jako vzorní a civilizovaní studenti, dohlížel náš třídní Růžička a pan učitel Střecha.


V 7:10 jsme se sešli na nádraží v Lanškrouně a čekali na opozdilce. Speciálně pro nás RegioJet zastavil v Rudolticích a ranní káva, na kterou jsme si museli počkat, neměla chybu. Všichni jsme se shodli ,že bychom cestě ve vlaku dali známku 1-, jelikož jsme měli stevarda, který očividně nestíhal a byl celý zmatený. Do Prahy jsme dorazili kolem 9. hodiny a nasedli na metro, které nás dovezlo až k výstavě Bodies. Výstavu jsme si všichni moc užili. Mohli jsme na ní vidět třeba detail lidského plodu, svaly, plíce kuřáka a všechny lidské kosti. Při rozchodu jsme se vydali na oběd a holky stihly i zajít nakupovat. Po dlouhém rozchodu jsme se sešli zpátky u koně, dokonce i Maruška s Míšou dorazily včas.

Vyrazili jsme na Neviditelnou výstavu, která byla hned vedle Karlova náměstí. Jelikož jsme měli ještě spoustu času do výstavy, tak jsme dostali další rozchod. My kluci jsme šli zasednout do kavárny. Holky chodily s klackem (selfie tyčí) po Karlově náměstí a potkávaly “slavné” lidi/osobnosti třeba jako youtubera Hoggyho, tenistku Kristýnu Plíškovou a herce Karla Dobrého. Neviditelná výstava byla bombová, až na to, že v ní nebylo nic vidět, což byl účel, tak byla výborná. Měla nám ukázat, jak mají nevidomí těžký život. Naše průvodkyně byla nevidomá.

Po výstavě jsme uháněli na vlak. Ve vlaku jsme si dali večerní kávu. Před Českou Třebovou však vlak z ničeho nic zastavil, byla spadnutá trolej, netrvalo to však dlouho a vyjeli jsme. Naštestí jsme všichni nezapomněli v Rudolticích vystoupit. Rodiče na nás netrpělivě čekali, všichni se k nim rozběhli, jenom skupinka odvážlivců, ve které jsem byl samozřejmě já, se rozhodla jít do Lanškrouna pěšky. Pan učitel byl však naštvaný, protože se všichni rozprchli a on nestihl všechny spočítat. Cestou do Lanškrouna jsme stihli “prodrbat” celou třídu. Výlet jsme si všichni velice užili!

Jan Doleček

Comments