Články‎ > ‎

Kvarta v Bludišti

přidáno: 28. 6. 2014 0:30, autor: Tomáš Krisl

V úterý 24.6. jsme vyjeli brzy ráno do Ostravy na natáčení televizní soutěže Bludiště. Doprovodem nám byli dva odvážní učitelé, Tomáš Krisl a Jan Růžička, kteří si nás dobrovolně vzali na dva dny na zodpovědnost. Sraz byl v 7:00 a všichni jsme podali obdivuhodný výkon, když nikdo na sraz nepřišel pozdě i přes brzkou ranní hodinu.

Motoráčkem jsme dojeli do České Třebové a odtud nasedli do ECčka směr Ostrava. Bohužel byl vagon dost obsazený a bez kupéček, takže jsme si museli posedat po jednom či dvou k “civilistům”. Jak to bývá, všechno zlé je k něčemu dobré, a učitelé si libovali, jaký je klid. V Ostravě nám bylo oznámeno, že před natáčením stihneme ještě zajet na Miniuni (zmenšeniny slavných staveb). Povedlo se nám dostat k cíli celkem rychle, malé blouděníčko rychle vyřešil učitel Krisl s domorodci. Každý z nás mohl obdivovat 7 divů starověkého světa, Eiffelovu věž, moderní budovy, hrady a zámky, lodě (jak starší tak novější). Většině z nás na tuto kupu věcí stačilo čtvrt hodinky, poté zvítězil hlad a někteří se odebrali využít služeb místní restaurace, která je nejspíše zaujala svým menu víc než výstava. Vyměřený čas rychle uplynul a autobusem jsme byli odvezeni do České televize na natáčení. Dostali jsme přidělenu malou šatnu na věci a náš tým ve složení Jakub Gregora, Lenka Gregorová, Matěj Doleček a Zbyšek Černohous se šel rychle přestrojit do bludištáckých dresů. Při soutěži nás čekaly záludné úkoly a k tomu ještě zkušenější protivník, který již jednou vyhrál. Všichni se snažili naplno, fanoušci pilně fandili a odměnou nám byla suverénní výhra (měli jsme 2x víc bodů než soupeř), jeden z nejrychlejších časů na balancovníku (okolo 20s), přespaní zadarmo, výherní poukazy, postup do dalšího kola a úžasný chlupatý bludišťák, kterého jsme si hned všichni oblíbili.

Nadšené a taky značně vyhladovělé nás autobus dovezl do ubytovny v Bolaticích. U večeře v místní hospodě byli všichni plně zabraní do jídla a bylo slyšet pouze cinkání příborů a hekání najedených studentů. I tady jsme nezapomněli na kamarádství a silnější pomáhali slabším s jejich porcí jídla. V ubytovně nám pan učitel Krisl ještě oznámil zítřejší program, shrnul uplynulý den a určil čas večerky na 22 hodinu. A protože jsme studenti gymnázia, všichni poslechli na slovo a s úderem desáté hodiny už leželi ve svých postelích a tvrdě spali :D.

 Ráno nás čekal brzký budíček a poté zajištěná snídaně. Po sedmé už na nás čekal autobus, aby nás dopravil zase na natáčení. Prakticky se opakoval scénář se včerejšího dne, jenom soupeř a lanová překážka se změnila. Zase jsme vyhráli, jenom náskok jsme měli o něco nižší (pouze 13 bludišťáků). Taky jsme zlomili další rekord a to nejpomalejší čas splněného balancovníku (za 59s z 60s). Sotva jsme se stihli naobědvat a už tu byl další soupeř, a to Výprachtice. Na potřetí už jsme nebyli tolik vystresovaní a natáčení si opravdu užívali. Ke konci odpoledne na nás čekala další, už poslední, výhra, také s dvakrát více body, než měl soupeř. Na potřetí jsme si s balancovníkem neporadili úplně nejlépe, nepovedlo se nám sladit barvy koulí s barvou důlků. Po konci natáčení jsme už museli jet domů a my to dokonce uvítaly, skoro celý den fandit a soutěžit je únavné. Cesta už ubíhala klidně a nejeden využil chvilku klidu. Do Lanškrouna jsme dorazili asi ve čtvrt na deset.

Ze školního výletu do Bludiště jsme si kromě tří výher, tří úžasných plyšových bludišťáků a únavy přivezli také úžasné zážitky a o něco víc jsme zase stmelili třídní kolektiv.

Zbyšek Černohous

Comments