Články‎ > ‎

Krásy naší vlasti - tercie

přidáno: 30. 6. 2014 8:51, autor: Naděžda Vlčková
V úterý 24. 6. 2014 v 6:42 jsme po vzoru našich starších spolužáků z kvarty vyrazili na Moravu - ale jižní.
Cesta z České Třebové do Brna nám příjemně ubíhala, byť kupéčka EC byla obsazena. Vystačili jsme si s uličkou, se zpěvem a s dobrou hrou na kytaru v podání Martiny a Anety.
Z Brna do Břeclavi jsme zaplnili uvolněná místa, pak jsme přestoupili do osobního vlaku směr Znojmo ("Jé, sedačky jak v tramvaji" -prohlásili naši chlapci). Na nádraží jsme si uschovali batohy a vyrazili poznávat historii a krásy tohoto města.
V pravé poledne jsme vstoupili do Znojemského podzemí - okruh mučíren, okruh pohádkový, labyrint (A hledejte z něj cestu,
ještě když vám zhasnou!). Ve Znojmě jsme ještě vychutnali oběd a hurá pro batohy.
Naše cesta pokračovala do Vranova nad Dyjí autobusem. Rychle jsme se ubytovali v podzámčí (Z pokojů ubytovny jsme měli překrásný výhled na Vranovský zámek.),popadli plavky a vyrazili na pláž Vranovské přehrady (cca 2 km). Sluníčko nám přálo a voda nás příjemně osvěžila. Cestou zpět do centra Vranova k osvěžení přispěly nanuky a ledová tříšť.
Následovala večeře - smažený sýr a hranolky. Po ní někteří z nás volili hry a debatu na pokoji a druhá polovina třídy kytaru, zpěv a aktivity u táboráku.
Ráno jsme si mohli pospat, neboť snídaně byla objednaná na devátou hodinu. Cestou na Vranovský zámek chvilku mrholilo, ale při dosažení hradeb už nás vítalo sluníčko a krásný pohled na celé okolí Vranova a Dyje. Prohlídka zámku a jeho interiéry nás zaujaly, ani jsme nedutali. Sestup ze zámku Kozí stezkou k Dyji se stal osudným lehkému zranění (drobné odřeniny, ale té krve) jednoho ze spolužáků. Díky tomu jsme nemuseli absolvovat pětikilometrový okruh po pravém a po levém břehu Dyje v okolí Vranova. O to dříve jsme měli volno na oběd a dokoupení zásob a pití na cestu domů.
Kolem třetí hodiny odpolední jsme předali ubytovnu, vzali batohy a vydali se na zpáteční cestu. I z oken vlaku bylo možné obdivovat krásy naší vlasti -Mikulovský zámek, Valtický zámek, oblast Moravského krasu, Letovický zámek...
"Lanškrounský pacifik" nás ve čtvrt na devět večer předal do náručí našich nejbližších - rodičů.
Comments