Články‎ > ‎

Krajský přebor škol v šachu

přidáno: 12. 1. 2017 1:52, autor: Dagmar Flídrová
Již několik let se sjíždí nejlepší školní týmy Pardubického kraje do kulturního centra Fabrika, aby změřily své síly. Náš ústav letos reprezentovalo celkem dvanáct hráčů. Postavili jsme tři týmy po čtyřech studentech, dva týmy v kategorii středních škol a jeden v kategorii 6.-9. tříd.

Jako doprovod se obětovala pí učitelka Kamila Weiserová. To, že paní učitelku nic nezaskočí, jsme se přesvědčili už při odjezdu z Lanškrouna. Náš vlak jel přesně na čas, což je popravdě u Českých drah nevídaný jev. Celá naše výprava kromě našeho kantora byla již ve vlaku.

S překvapením jsme zjistili, že zavřené dveře mohl otevřít jen a pouze strojvedoucí, který jednou chtěl dojet bez zpoždění a chladnokrevně se rozjel...

Znáte ten vtip: „Víte co udělá Usuain Bolt, když mu ujede autobus? Doběhne ho na další zastávce.“ Už víme, jaký má paní učitelka vzor.

Nakonec jsme úplně všichni dojeli do Svitav. První kola jsme se trochu rozkoukávali, i přesto se nám výsledkově dařilo.

Náš tým z nižšího gymnázia bojoval srdnatě. Bohužel to na postup do celorepublikového kola nestačilo. Páté místo v kraji není rozhodně nic, za co bychom se měli stydět!

V kategorii středních škol hrála dvě naše družstva. Náš B-tým byl nejvíce rozmanitý. Vedle dvou maturantů hráli bok po boku v týmu ještě žačka z tercie a žák z kvinty. To se mi na šachu líbí, nezáleží na věku ani pohlaví, hlavně, že hra baví. Ukázali svoje kvality a obhájili startovní pozici, tedy osmé místo.

A-tým letos díky absenci přeborníka z minulého roku gymnázia Chrudim mohl již od začátku vyhlížet na příčky nejvyšší. Po vysoké výhře 4:0 nad každoročním konkurentem z gymnázia Ústí nad Orlicí, jsme turnaj celkem v klidu dohráli. Jediný zádrhel přišel proti gymnáziu Polička, které s námi dokázalo remizovat 2:2. Nakonec jsme tedy dosáhli na první místo a postup na republikové finále.

Odjezd ze Svitav nebyl tak hektický jako z Lanškrouna. Abychom pí učitelku příliš nenervovali, byli jsme na nádraží s dostatečnou rezervou. Do Lanškrouna jsme dorazili v rozumnou dobu. Někdo stihnul kadeřníka, dojíždějící nemuseli čekat na další spoje.

Na závěr chci poděkovat pí učitelce Kamile Weiserové za ochotu s námi jet!

Tým 6.-9.tříd : Jakub Kocanda, Josef Chládek, Filip Gregora, Jan Doleček

Tým SŠ A: Josef Havelka, Matěj Kupsa, Matěj Doleček, Adam Kolomý

Tým SŠ B: Radek Tovtík, Jan Paukert, Alice Adamcová, Petr Urban

Josef Havelka 7.A

Výsledky:


Comments