Články‎ > ‎

Karavana táhne dál

přidáno: 12. 9. 2013 13:38, autor: Jan Střecha

Po období projektů financovaných z prostředků Evropské unie byl právě uplynulý školní rok 2012 - 2013 prvním, kdy se naše polsko – české aktivity musely vyrovnat s postatně skromnějším rozpočtem. Týdenní výměny studentů patřily tedy minulosti, ale ani tak jsme nezaháleli. Gymnázium Lanškroun a náš polský partner Zespół Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie uskutečnily od září do května následující společné akce:


Dne 15. září 2012 nás při příležitosti 140. výročí založení našeho gymnázia navštívila také delegace z partnerské školy. Událost, která pokračovala ještě následující den, byla doprovázena vystoupeními školního pěveckého sboru, tanečních souborů a představeními školního divadelního souboru.

Dne 12. října 2012 přivítalo lanškrounské gymnázium skupinu polských studentů a učitelů na jednodenní návštěvě. Studenti nejprve absolvovali krátký kulturní program ve vestibulu gymnázia (za účasti Pěveckého sboru Gymnázia Lanškroun) a potom sehráli se studenty kvarty a kvinty dramatické volejbalové utkání, ve kterém nakonec Česko zvítězilo poměrem 2 :1 na sety.


Dne 18. prosince 2012 se mezi oběma školami uskutečnil vánoční digitální SKYPE telemost, při kterém si žáci navzájem zazpívali své lidové i vánoční písně a popřáli sobě i učitelům krásné Vánoce.


A nakonec se 5. června 2013 vypravili i naši studenti do Dzierżoniowa, aby zde vystoupili spolu s Poláky na pěvecké přehlídce a utkali se v tradičním volejbale. Následovalo pohoštění spojené s debatou o plánech do budoucna.


Je tedy vidět, spolupráce mezi školami může probíhat i bez velkých financí – ovšem za předpokladu, že vzdálenost mezi nimi není příliš velká. A to pro nás platí, vždyť Dzierżoniow je z Lanškrouna blíž než Praha!


Za Gymnázium Lanškroun

Jan Střecha


ą
P1010873.JPG
(5458k)
Jan Střecha,
12. 9. 2013 14:17
Comments