Články‎ > ‎

Kaprálův Mlýn - bio-eko-sporto ...

přidáno: 2. 5. 2018 15:37, autor: Ivo Toncr   [ Aktualizováno 3. 5. 2018 23:07 uživatelem Dagmar Flídrová ]

Pravidelného eko-kurzu se ve dnech 17. 4. – 20. 4. v ekodomě Kaprálův mlýn v Moravském krasu dočkali letošní druháci (i když bohužel ne v plném počtu) a samozřejmě i vzorná sexta (v počtu plném). Slovo „eko“ může působit strašlivě, tyto 4 dny ale byly všehochutí všeho.

Naučili jsme se základy vědeckého výzkumu jako takového, který se bude hodit na vysoké škole se zaměřením na cokoliv. Vyzkoušeli jsme si adrenalinový sport v podobě slaňování nebo prozkoumávání jeskyní. Absolvovali jsme exkurzi po Moravském krasu s odborným výkladem. Zamysleli jsme se nad celým naším životem pří velice zajímavé a unikátní spirituální hře, kterou si prostě musí každý zažít. A vyslechli jsme si až hrůzostrašný příběh o životě pana Kaprála, který sice dokázal vypětím všech svých sil zbohatnout, ale ať šel kamkoliv, čekalo ho jen neštěstí, ať už způsobené nacisty, komunisty nebo nepokoji v Indii. Všichni jen doufali, že je v životě nic takového nepotká, tedy možná až na to zbohatnutí.

Ani kurz se ale neobešel bez katastrof. Několika lidem se nějakým záhadným způsobem (věříme, při plném vědomí) podařilo spadnout do blízkého vypuštěného bazénu.  Další záhadou zůstává předposlední noc. V mlýně se ozývaly divné zvuky. Nikdo tomu nevěnoval moc velkou pozornost, protože jsme spoléhali na to, že všechny dveře jsou zamčené, učitelé nás hlídají a nám se nemá co stát. Ráno všechny ale probudil křik učitelů, kteří venku našli vystřelené konfety. Snažili se nás uklidnit tím, že se skupinka nahých dětinských žáku rozhodla v noci oběhnout mlýn, a ještě do toho vystřelit konfety. My ale zůstaneme navždy přesvědčeni, že na mlýně straší.

Za studenty sepsal M. Grof


Comments