Články‎ > ‎

Kampaň na podporu programování

přidáno: 15. 10. 2015 5:23, autor: Dagmar Flídrová   [ Aktualizováno 15. 10. 2015 7:40 uživatelem Web Admin ]
Naše škola se připojila k celoevropské kampani na podporu programová
 Code Week, která vrcholila ve dnech 10. až 18. října 2015. Jejím cílem je motivovat učitele, žáky i veřejnost k programování a podpořit tak jejich tvořivost a porozumění informatice. Moderní vzdělávací nástroje umožňují osvojit si základní programátorské dovednosti a ukázat přitom hlubší principy informatiky i nejmladším dětem.

Gymnázium Lanškroun se zapojilo do kampaně workshopem otevřeným pro všechny žáky školy. Během odpoledne v pondělí 12. října 2015 byly pro zájemce připraveny stavebnice Lego Mindstorms, které mohli žáci využít ke stavbě vlastních robotů. Připraveni byli i již hotoví roboti, ty si návštěvníci workshopu zkoušeli naprogramovat. Proběhly také ukázky programování v prostředí Scratch a Scratch Jr.

Podle zjištění Evropské komise bude v Evropě v nejbližších letech chybět na 900 000 ICT profesionálů, dovednosti související s informatikou se přitom stávají nenahraditelné v každém oboru. Česká republika má velký potenciál pro růst v oblasti informačních technologií, úkolem vzdělávacího systému je tento potenciál podpořit od počátku školní výuky. Snad i naše akce přiblížila našim žákům, jaké možnosti mohou v dnešní době využívat pro svoje experimentování s robotikou a programováním a že tyto dovednosti dnes již nejsou doménou jen několika mála vyvolených a programovat může opravdu každý.
Comments