Články‎ > ‎

Jsme druhé v republice

přidáno: 2. 6. 2017 14:59, autor: Renata Paďourová
Pro letošek je dobojováno. Republikové finále AŠSK ČR ve volejbalu základních škol aneb Sportovní liga ZŠ o Pohár ministryně školství zná své vítěze. Dvoudenní turnaj, kterého se účastnilo šest nejlepších týmu z republiky, pro naše reprezentantky začal ve čtvrtek dvěma zápasy ve skupině. V prvního místa v tabulce jsme v semifinále poměřily síly s Rychnovem nad Kněžnou. Výhra dva nula nás posunula do dnešního finále na centrálním kurtu extraligové Dukly Liberec. Pod dohledem kamer ČT Sport se naše hráčky utkaly s Příbramí. První set byl pod taktovkou příbramských hráček. Ve druhém setu jsme se silným podáním podpořeným razantním útokem ujaly zdánlivě spolehlivého náskoku. Poté nás však podání zradilo a opět jsme se ocitly v defenzivní pozici. Dramatická koncovka skončila výhrou 26:24 ve prospěch soupeřek. 

Po odehrání finále chlapců následoval slavnostní ceremoniál, kde naše reprezentantky převzaly stříbrné medaile z rukou patrona soutěže Lubomíra Staňka a nového předsedy Českého volejbalového svazu Marka Pakosty. Aneta Chládková a Michaela Janků se svými výkony dostaly do "All star" týmu šesti nejlepších hráček turnaje.

Nikola Kulhánková, Michaela Janků, Aneta Chládková, Michaela Kantorová, Michaela Jánešová, Barbora Kačerovská, Natálie Gildainová a Markéta Pavlasová jsou druhé v republice! Neměli bychom zapomenout ani na Adrianu Drápalovou a Terezu Hósovou, které pomohly děvčatům v předešlých kolech soutěže. Děkujeme vám děvčata za skvělou reprezentaci naší školy i lanškrounského a žichlínského volejbalu. 

Výsledky ze skupiny:
https://lanskrounsko.cz/cz/7024-volejbalistky-mistniho-gymnazia-si-zahraly-finale-sportovni-ligy-zsComments