Články‎ > ‎

Jazykově vzdělávací pobyt maturitných tříd v Británii

přidáno: 13. 11. 2015 0:36, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 13. 11. 2015 2:21 ]

Británie,

země věčného deště, sychravého počasí, černého čaje s mlékem, královské tradice, červených autobusů a mnohého dalšího se na první listopadový týden 2015 stala novým domovem pro studenty ze 4. ročníku a oktávy.

Abychom si mohli začít užívat krásy místní krajiny, výjimečnou architekturu a nadechnout se pravé anglické atmosféry, museli jsme nejprve překonat zdánlivě nekonečnou 20ti hodinovou cestu autobusem, přeplout trajektem kanál La Manche a vylodit se v brzkých ranních hodinách v anglickém přistavu Dover. Přivítalo nás kamenité pobřeží, velkolepost místního hradu a večer i naše hostitelské rodiny.


Účastníci zájezdu v Hastings


Následující 3 dny výletů zahrnovaly každodenní docházku do školy pro cizince v Hastings, na anglické poměry malém, ale o to malebnějším městě. Ohromila nás přívětivost a ochota místních učitelů, hodiny byly pro většinu zábavné nebo alespoň takové, že se daly bez újmy přetrpět, ale pro všechny byly při nejmenším dobrou zkušeností.

Odpoledne jsme trávili návštěvami zajímavých míst v okolí. Naší pozornosti neuniklo například město Brighton, které ve večerních hodinách dýchalo příjemnou, avšak mírně hektickou atmosférou při spěchu do Primarku, kam se všichni nedočkavě sběhli za výhodnými nákupy. Jedním z nejsilnějších zážitků se pro nás stala návštěva útesů Seven Sisters, kde jsme se kompletně promočeni od silného deště procházeli podél pobřeží a neminula nás ani nepříjemná zpráva o sebevraždě dvou lidí, kteří sjeli autem z útesu.

Týden jsme zakončili výletem do Londýna. London Eye, Tower Bridge, Big Ben, Buckingham Palace, Central park, Trafalgar Square a další místa, která by měl každý určitě jednou v životě vidět, jsme si užívali i přes nepříznivé počasí. Alespoň jsme zažili tu pravou studenou Anglii!

Ačkoliv si někteří z nás stěžovali na málo jídla nebo nekomunikativnost rodin, nebyl nikdo, kdo by výletu litoval. Myslím, že náš poslední společný výlet na gymnáziu se vydařil nad očekávání skvěle.

Natálie Břízová 


Fotoalbum dalších fotografiíComments