Články‎ > ‎

ISA CZECH OPEN

přidáno: 15. 4. 2019 6:45, autor: Petr Mareš

V sobotu 13. dubna 2019 uspořádal v Kolíně místní klub ju-jutsu ve spolupráci s Allkampf-jitsu Česká republika 6. ročník turnaje s mezinárodní účastí ISA Czech Open. Těchto závodů ve sportovním ju-jutsu se zúčastnili zástupci klubů nejrůznějších bojových umění (kromě několika škol ju-jutsu se tu sešli také představitelé allkampf-jitsu, karate, taekwon-do, judo, brazilského jiu-jitsu či MMA) ze všech koutů České republiky.

Zápasilo se ve třech disciplínách: v grapplingu, fightingu a fightingu lowkick. Grappling je boj v postoji a na zemi bez úderů a kopů a vyhrává ten, kdo přinutí soupeře (škrcením, páčením), aby se vzdal. Ve zbývajících způsobech boje se může bouchat i kopat a odlišnost spočívá pouze v povolených technikách a v síle úderů – fighting lowkick je plnokontaktní a může se v něm kopat i na nohy. Vyhrát lze – pokud se soupeř nevzdá nebo není knockoutován – i na body.

Premiérová účast oddílu jiu-jitsu při Gymnáziu Lanškroun byla nad očekávání úspěšná: z celkového počtu 8 medailí přivezly cenné kovy i dvě současné studentky naší školy, Karolína Chrobáková ze 3. ročníku (1. místo fighting a 3. místo grappling) a Aneta Šaršonová z oktávy (2. místo grappling, 2. místo fighting a 3. místo fighting lowkick).


Comments