Články‎ > ‎

Internetová matematická olympiáda

přidáno: 20. 12. 2017 3:16, autor: Tomáš Krisl

V úterý 28. listopadu se konala internetová matematická olympiáda. Jedná se o matematickou soutěž pořádanou univerzitou VUT. V naší škole se daly dohromady dva sedmičlenné týmy, které měly za úkol během dvou hodin vyřešit co nejlépe deset matematických úloh. 
Jeden tým tvořili žáci čtvrtého ročníku Andrea Petrová, Anna Klekarová, Jan Fišer, Martina Rybková, Lucie Koutková, Natálie Chládková, Pavlína Pánková. Druhý tým byl složen z žáků tříd oktávy a sexty - Martin Bureš, Ladislav Mrázek, Radim Stejskal, Filip Dvořák, Matěj Doleček, Jakub Gregora a Josef Havelka.
Úlohy nebyly zrovna nejlehčí, přesto soutěžící přemýšleli, radili se a počítali ze všech sil. Ani jedné skupině nezdařilo vyřešit všechny úlohy a jedna skupina dokonce měla problémy s odesláním vyřešených úloh. Nakonec vše dobře dopadlo a nezbývalo než čekat na výsledky.
Soutěže se účastnilo více než dvěstě týmů z české i slovenské republiky. Tým čtvrtého ročníku se umístil na 130. místě a týmu ze sexty a oktávy se podařilo svými výpočty dosáhnout dokonce 33. místa. 
Děkujeme účastníkům za odvahu porovnat své síly s matematiky dokonce ze dvou států. Blahopřejeme také za úspěchy s řešením úloh, které rozhodně nebyly jednoduché. 
Tomáš Krisl
Comments