Články‎ > ‎

Hodina kódování

přidáno: 18. 12. 2015 0:30, autor: Dagmar Flídrová
“'Hour of Code™' (hodina kódu) je národní iniciativa utvořená z Computer Science Education Week (Týden informatiky) a Code.org za účelem úvodu do jedné hodiny informatiky a programování pro miliony studentů.”

Žijeme ve světě obklopeném technologiemi. A víme, že ať si naši žáci vyberou pro své budoucí povolání jakýkoli obor, jejich schopnost uspět bude čím dál tím víc záviset na porozumění, jak takové technologie fungují. 

To je důvodem, proč se naše škola přidala k největší učební události v historii: Hodině kódu, která proběhla během výukového týdne informatiky od 7. do 13. prosince 2015. Více než 100 miliónu studentů z celého světa Hodinu kódu vyzkoušelo, v naší škole to byli žáci, kteří si během jedné vyučovací hodiny informatiky zjistili, že informatika není vesmírné inženýrství a základy programování se může naučit kdokoliv.

Letos byly pro žáky připraveny nové sady úloh na téma StarWars a Minecraft, k dispozici jsou i sady minulé na téma např. Angry Birds či Frozen. Jednotlivé lekce jsou přístupné i po skončení výukového týdne informatiky, a to na adrese studio.code.org
Comments