Články‎ > ‎

Gymnaziální chemie s AVX

přidáno: 5. 10. 2017 3:18, autor: Dagmar Flídrová

aneb do nového školního roku s novou výbavou


V Lanškrouně byla letos na jaře podepsána deklarace o podpoře lanškrounského školství ze strany osmi významných zaměstnavatelů z regionu. Firma AVX Czech Republic, s. r. o., nabídla Gymnáziu Lanškroun v rámci zmíněné deklarace poskytnutí materiálního vybavení pro lepší propojení výuky přírodovědných předmětů s praxí.


Slavnostní předávání sponzorského daru proběhlo v pátek 29. září 2017 za účasti zástupců firmy a školy. Přímo do rukou žáků školy doputovala velká sada měřicích systému a senzorů Vernier, kterou budou využívat zejména v laboratorních pracích z chemie, ale také z fyziky či biologie.Gymnáziu Lanškroun jsme nabídli  učební pomůcky, které umožní žákům přeměnit teoretické poučky na praktické využití. Jsme si vědomi toho, že materiálně dobře vybavené školy vychovávají dobře připravené budoucí studenty vysokoškolských oborů či dobře připravené zaměstnance třeba i pro naši firmu,“ zdůraznil Hynek Stejskal, jednatel AVX Czech Republic s.r.o. a ředitel závodu Lanškroun.

 

Ředitelka Gymnázia Lanškroun RNDr. Věra Šverclová dodává: „Jsme rádi, že firma AVX pokračuje v naší dlouhodobé úspěšné spolupráci, již několikrát nám pomohla s využíváním nových technologií a učebních postupů. Nové měřicí systémy naše žáky okamžitě zaujaly a my se těšíme, že díky nim žáci získají k přírodovědným předmětům kladnější vztah a někteří si tyto obory i zvolí za své budoucí profesní zaměření.”  

 


Text: Mgr. Dagmar Flídrová

Foto: Mgr. Tomáš Krisl


Google+ PostComments