Články‎ > ‎

Finanční gramotnost

přidáno: 8. 2. 2014 7:35, autor: Jaroslava Ježková   [ aktualizováno 26. 2. 2014 11:11 ]

Dne 28. ledna 2014 se třída sexta a 2. ročník zúčastnili vzdělávacího programu k výchově finanční gramotnosti, který je poskytován občanským sdružením EKOGRAM. Přednáškou nás mj. provázel finanční poradce pan Miroslav Frydrych (www.miroslavfrydrych.cz).

Náplní zmíněného programu byla společenská hra VIRTULIFE. V podstatě se jednalo o to, že jsme se rozdělili do skupin a virtuálně prožili život rodiny od 30 let věku až do 60 let. Cílem hry bylo koupit si rodinný dům, chalupu a také našetřit 3 mil. Kč na penzi.

Byla to velice poutavá a naučná hra, která nám umožnila přiblížení reálného a chvatně plynoucího života, jenž se pojí s nejrůznějšími nástrahami a životními událostmi, které nás mohou potkat. Zažili jsme chvíle, kdy bylo důležité umět se rozhodnout ve správný čas nebo dovést nashromážděné peníze pragmaticky investovat či rozličnými způsoby zhodnocovat. V této hře jsme se s různými překážkami, které nám padaly do cesty, snažili lépe či hůře vypořádat, avšak otázkou zůstává, jak bychom byli schopni obstát v reálném životě?

Tento program byl pro nás velkým přínosem do budoucna a je správné, že se ho účastní i naše škola, neboť finanční gramotnost společnosti je základem prosperujícího státu.

Jaroslava Ježková

Comments