Články‎ > ‎

Festival vědy a techniky pro mládež v Pardubicích

přidáno: 19. 3. 2018 1:35, autor: Tomáš Krisl

Fotka uživatele Gymnázium Lanškroun.Ve čtvrtek a pátek 8. a 9. března se v Pardubicích konalo krajské kolo Festivalu vědy a techniky pro mládež. Z naší školy jsme měli několik postupujících, kteří se jej zúčastnili. 

Ve čtvrtek účastníci prezentovali své projekty nejen zvědavým zájemcům, ale především hodnotitelům, kteří svými dotazy zjišťovali, jak je projekt vypracován a jak tématu tvůrci rozumí. Hodnotiteli byli odborníci z vysokých škol z Pardubic a Hradce Králové, tedy bylo třeba je přesvědčit, že práci rozumím a především, že ta má je ta nejlepší.

V pátek se dopoledne projekty prezentovaly dalším zájemců z řad veřejnosti. Přišli se podívat také žáci z pardubických škol. A odpoledne přišlo netrpělivě očekávané vyhodnocení. Své ceny předávali zástupci vysokých škol, od hospodářské komory Pardubického kraje získal cenu projekt Smart room Lucie Flídrové z našeho gymnázia, která jej vypracovala společně se svým sourozencem Jaromírem, který navštěvuje základní školu Dobrovského. 

Posledním vyhlášením byly projekty, které postupují na celostátní kolo EXPO Science Amavet. Mezi nimi byla vyhlášena i Anežka Bambuleová z naší školy se svým projektem Stresory a copingové strategie žáků středních škol. 

Lukáš Nastoupil s projektem Wall-e a Adam Křivka s projektem Microbit Raketový systém sice nebyly oceněni ani nevyhráli účast na zájezdu do Francie, ale přesto je považujeme za vítěze. Vždyť kolik ze žáků celého kraje se dostane na krajské kolo takovéto soutěže.

Více fotek naleznete na školní facebookové stránce.
Comments