Články‎ > ‎

Festival vědy a techniky

přidáno: 24. 3. 2017 7:17, autor: Tomáš Krisl
Jako i v předchozích letech, proběhl letos Festival vědy a techniky. Okresní kolo proběhlo 10. února v Lanškrouně a 16. a 17. března se konalo krajské kolo v Pardubicích. 

Z naší školy se této soutěže zúčastnili pouze dva zástupci. Z primy David Pospíšil s projektem nazvaným Vyřešit komunikaci mezi moduly balancujícího vozítka, ve kterém řešil konstrukci a naprogramování 
vozítka se balancujícího pouze na dvou kolech, které je ovládáno přes Bluetooth. Na jeho věk se jedná o velice pozoruhodnou práci, což ohodnotili především v okresním kole porotci a zástupci firmy KOMFI a nadačního fondu MICRO:LA, od kterých David získal ocenění. 

Druhým účastníkem byl již zkušený Oldřich Moravec, který se soutěže účastní několik let již od základní školy. Olda měl vypracovány dokonce dva projekty - Sledování využití strojů s Andonem a Hlídač zatečení plastifikátu u trysky vstřikovacího lisu. Oba projekty jsou ryze praktické - budou je využívat firmy v provozu nebo je již dokonce využívají. V okresní kole byl stejně jako David oceněn zástupci firmy KOMFI a nadačního fondu MICRO:LA. Na rozdíl od Davida byl Olda oceněn i v krajském kole. Nejenže postoupil do celostátního kola v Praze, ale dokonce získal od fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice nabídku na studijní stipendium v případě, že nastoupí u nich na fakultě ke studiu.

Bylo by příjemné zmínit, že David s Oldou staví na svých znalostech z naší školy, ale své projekty vytvořili na základě svých koníčků. Velice by nás potěšilo, kdyby i další studenti se rozhodli následovat jejich příkladu.
Comments