Články‎ > ‎

Exkurze v Praze - Kvinta

přidáno: 30. 5. 2019 10:20, autor: Eliška Zpěváková

V pondělí 27. 5. 2019 jsme se časně ráno jsme se seskupili na vlakové zastávce v Lanškrouně. Zde si nás vyzvedl náš pedagogický dozor – paní učitelka Šemberová a paní učitelka Stasiowská. Cesta proběhla hladce a o dvě hodiny později jsme vystoupili na nádraží hlavního města Prahy.

Nepřijeli jsme bohužel obdivovat historické architektonické skvosty, nýbrž se přišli naučit o něčem, co pro naše babičky a dědečky bylo každodenním chlebem. Od nádraží jsme přispěchali k nedalekému muzeu komunismu. Ani nefungující turnikety nás nezastavily. Když jsme je podlezli, byli jsme okamžitě pohlceni atmosférou muzea. Byla zde spousta fotografií každodenního života a soch důležitých osobností režimu. Na zdech visely obrazovky s lidmi popisujícími své příběhy. Všechny popisky byly jak v češtině, tak v angličtině, tudíž jsme si mohli obohatit slovníky. Závěr výstavy tvořila dvacetiminutová videoprojekce. Na prohlídku jsme dostali dvě hodiny, které byly více než dostačující.

Následovala část, na kterou se všichni těšili asi nejvíc. Paní učitelky vyslyšely naše přání a nechaly nám celé tři hodiny volného pohybu v obchodním centru Palladium. Ocenili jsme hlavně patro s restauracemi a hodněkrát se v komplexu ztratili. Pak už jsme jen v klidu došli na vlak a vyjeli ze slunné Prahy do deštivého Lanškrouna.

Muzeum bylo zajímavé, ačkoliv si myslím, že větší zážitek z něj mají zahraniční studentské skupiny, které nemají takové povědomí o českých dějinách, jako my. To však neznamená, že to byla špatná zkušenost. Děkujeme za zpříjemnění výuky a těšíme se na další exkurze.

Za třídu kvintu                                                                                                                                            Eliška Zpěváková

Comments