Články‎ > ‎

Exkurze na výstavu, která nebyla vidět

přidáno: 30. 11. 2016 11:14, autor: Ivo Toncr   [ aktualizováno 30. 11. 2016 12:01 ]

V rámci týdne vědy a techniky jsme jako třída jeli 8.12.2016 do Prahy na přednášku na akademii věd za dohledu pana Růžičky a pana Toncra. 
O půl osmé ráno jsme naskákali do vlaku a vydali se do víru velkoměsta. Přibližně za dvě hodiny jsme byli v Praze a vypravili se na přednášku, kterou jsme si předem vybrali - POTRAVINY GMO. Ráda bych vám řekla, co to vůbec je, ale nepamatuji si to. Což o té přednášce něco vypovídá. A není to tak, že jsem nedávala pozor, ale můj mozek zkrátka nedokázal přijímat informace od přednášejícío. Jeho monotónní hlas mě uspával a nudil. Určitě jsem nebyla sama, protože když jsme se rozhlédla po sále, viděla jsem minimálně deset lidí s telefonem. I když jsem se zprvu velmi snažila poslouchat, absolutně jsem nepochopila, co potraviny GMO vlastně jsou. Prednášející byl starší pan, takže ani jeho vzhled neupoutal mou pozornost. Z přednášky jsem si odnesla akorát poštípané ruce od kamarádky, která nechtěla abych usnula. 

Všichni jsme z toho byli značně zklamání, ale rozchod po městě nám zlepšil náladu. 
Od půl páté nám začala Neviditelná výstava. Vyzkoušeli jsme si, jak se cítí slepí lidé a jak se musí dennodenně cítit. Prováděli nás slepí lidé, kteří i přes svůj handicap byli milý a přátelští. Procházeli jsme po tmě například kuchyní, obývákem, koupelnou, lesem, městem,... Byl to silný zážitek a já sama jsem si uvědomila, jak moc jsem vděčná, že jsem zdravá a obdivuji každého, kdo má handicap a je natolik silný, že dál žije normální život. 

Tato výstava dala našemu výletu do Prahy smysl, jelikož přednáška pro mě osobně byla ztrátou času. Všem bych Neviditelnou výstavu doporučila, takže až budete mít cestu, určitě ji navštivte. 
Tímto bych chtěla za celou třídu poděkovat, že si za nás pan Toncr a pan Růžička vzali odpovědnost a strávili s námi den v našem hlavním městě. 

Bylo nafoceno poměrně dost materiálu, ale vybrali jsme pro Vás pouze jednu nejpovedenější fotografii.


Za třetí ročník sepsala M. Grobelná

ą
Ivo Toncr,
30. 11. 2016 11:14
Comments