Články‎ > ‎

Exkurze do Akademie věd

přidáno: 16. 11. 2017 2:05, autor: Dagmar Flídrová
V úterý 7. 11. 2017 jsme ráno vyrazili vlakem do Prahy. V hlavním městě jsme navštívili Akademii věd a zde jsme se zúčastnili přednášky na téma historie laserů. Přednáška nebyla pravděpodobně určena naprostým laikům jako jsme my, tudíž jsme z ní moc nepobrali. Vzduchem pluly odborné termíny, bez jakéhokoliv vysvětlení a text zjevující se na plátně nám také mnoho smyslu nedával. Co musíme ovšem Akademii věd přiznat je fakt, že mají nádherně zdobený strop. V místnosti, kde probíhala přednáška byl bílý se zlatě zdobenými růžemi v pravidelných čtvercích, závěsy byli matně oranžovo-růžové a přednáška....moc dlouhá.

Následující pauza na oběd nám lehce zvedla náladu, ale to se od jídla dá očekávat vždycky, nebo ne?

Když jsme se nasytili, přišla zábavnější část. Úniková hra. Šlo o logické úkoly rozmístěné v rámci jedné místnosti, které jsme ve skupinách řešili a luštili tak číselný kód. Po úspěšném vyřešení všech logických hádanek jsme kódem otevřeli truhlu uprostřed místnosti a “poklad” (skládající se z kapesních baterek, joja a lipa) si rozebrali.

Z Akademie věd jsme se rozutekly po Praze, každý za svými zájmy - někdo nakupoval oblečení, někdo zašel do kavárny… a po třech hodinách jsme se sešli na vlakovém nádraží, odkud jsme spokojeni vyrazili domů.

Regina Opielová 3.r


Comments