Články‎ > ‎

Exkurze 5.A do Prahy

přidáno: 21. 6. 2018 22:46, autor: Jan Růžička
Dne 19. června se naše třída s p. uč. Růžičkou a paní ředitelkou v čele vydala na exkurzi do víru velkoměsta – do Prahy. Počasí již od rána vypadalo slibně, takže naší cestě nic nebránilo.

V 7:30 jsme se sešli na vlakovém nádraží v Lanškrouně, odkud jsme v 7:39 odjeli do České Třebové. Tady jsme přestoupili na expres, který nás odvezl do Prahy.

Jako první naše kroky vedly na pražské výstaviště. V těchto dnech tam probíhá výstava s názvem Mumie světa, kterou jsme se rozhodli navštívit. Vystavené exponáty byly doplněny o zajímavé informace o mumifikaci a mumiích samotných. Myslím, že výstava byla pro všechny velmi naučná.

I když nikdo z nás neměl po výstavě na jídlo ani pomyšlení, naším dalším cílem bylo Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod na oběd. Většina z nás vyrazila na jídlo do místních obchodů. Ta menší část jedla svačinu z domu. Všichni jsme nabírali síly na odpolední program.

Čekala nás procházka po zajímavých místech Prahy. Za poslechu krátkého výkladu našeho pana učitele jsme si mohli prohlédnout mimo jiné Obecní dům, Prašnou bránu, Národní divadlo, Tančící dům nebo kostel sv. Cyrila a Metoděje. I přes nespokojené komentáře k délce cesty od některých z nás jsme nakonec došli až k našemu cíli – na Vyšehrad. Zde jsme měli možnost podívat se na místo posledního odpočinku některých slavných osobností našeho národa. Bedřich Smetana, Karel Čapek, Radoslav Brzobohatý, Milada Horáková, Waldemar Matuška a spoustu dalších jmen. Větší zájem ale vzbudil krásný výhled na Prahu, který byl díky hezkému počasí opravdu nádherný. Když jsme se všichni dostatečně pokochali a odpočinuli v místním parku, následoval již přesun metrem na hlavní nádraží. Po krátkém rozchodu, který jsme využili k zakoupení posledních zásob na cestu domů, jsme nasedli do vlaku. Po přestupu v České Třebové a Rudolticích jsme v půl sedmé dorazili zpět na lanškrounské nádraží, odkud jsme už všichni zamířili domů.

Lucie Chládková


Comments