Články‎ > ‎

Eurorebus - celostátní finále

přidáno: 17. 6. 2015 10:27, autor: Jan Růžička
S vrcholícím školním rokem se do zdárného konce dostala i soutěž EUROREBUS. V úterý 26. 5. 2015 se v Praze uskutečnilo celostátní finále doprovodné hry "Dnešní svět v pohybu". Do toho se probojoval tým kvarty ve složení Heřman Růžek, Zuzana Snítilová a Monika Gregorová. Ve své kategorii (žáci 8. a 9. tříd) se našim dařilo a finále vyhráli.
V pondělí 15. června 2015 se v Praze uskutečnilo celostátní finále vlastní soutěže EUROREBUS. Za naši školu se zúčastnila sekunda v kategorii ZŠ01 (6. a 7. třídy, tým ve složení Matěj Klee, Jan Doleček, Barbora Dušková), kvarta v kategorii ZŠ02 (stejné družstvo jako v doprovodné hře) a Jaroslava Ježková ze septimy v kategorii jednotlivců SŠ01. Zde se nejvíce dařilo Heřmanovi Růžkovi, který v soutěži jednotlivců skončil na vynikajícím 2. místě. V soutěži školních tříd byla nejúspěšnější kvarta, která obsadila celkové 9. místo.
V září startuje již 21. ročník této vědomostní soutěže a věřím, že se naši žáci opět zapojí. Více informací na www.eurorebus.cz.

Jan Růžička
Comments