Články‎ > ‎

Dva mezinárodní zápasy

přidáno: 15. 12. 2015 13:18, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 15. 12. 2015 13:28 ]

Ve čtvrtek 10. 12. 2015 navštívilo naše gymnázium 14 žáků a čtyři učitelky z partnerské polské školy Zespół Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie. Na programu byla mezinárodní utkání v sálové kopané a ve volejbalu.

Hosté, kteří přijeli z Polska autobusem, si nejprve prohlédli budovu gymnázia a lanškrounské náměstí, na kterém zrovna probíhaly vánoční trhy. Potom se spolu s našimi žáky a učiteli přesunuli do sportovní haly na ulici Za Střelnicí.

Jak fotbalový, tak volejbalový výběr gymnázia byl tvořen žáky a žákyněmi tercie a kvarty. Na polské straně to byli žáci ze speciálních fotbalových tříd (které u nich mají) a několik dívek hrajících volejbal. V obou případech šlo o mládež ve věku  od 13 do 15 let.


Nejprve proběhlo utkání v sálové kopané. Polský nástup se zdál být drtivý a po chvíli jsme už prohrávali 0 : 3, avšak pak se naši chlapci oklepali z počáteční nervozity a začali Polákům zle zatápět. Brzy bylo srovnáno na  3 : 3 a v druhém poločase jsme měli několik nebezpečných střel za stavu 4 : 4.  Bohužel,  i tentokrát se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš, a tak poslední gól padl do naší sítě a Polsko zvítězilo po velkém boji nejtěsnějším rozdílem 5 : 4. Naši chlapci však zasluhují pochvalu za obětavý výkon (připomeňme třeba zákroky brankáře Grizzlyho) a k vítězství jim opravdu chybělo už jen trochu toho štěstíčka.

Následoval volejbal, kde ovšem byla situace zcela jiná. Naše děvčata si s polským smíšeným týmem dívek a chlapců pohrávala jako kočka s myší a ani heroický výkon našich soupeřů nestačil na české dělové smeče (zvláště v provedení Terezy Jozové).  Hrálo se na dva sety a naše vítězství bylo vysoké a zasloužené.

Při slavnostním vyhodnocení dostala obě vítězná družstva pohár, diplom a sladkou odměnu. Celé sportovní odpoledne pak bylo doprovázeno skandováním fanoušků (žáků tercie, kvarty a kvinty) oblečených ve speciálních školních úborech. Velké poděkování pak patří také učitelům tělesné výchovy za zajištění celé akce.


Za Gymnázium Lanškroun

Jan Střecha

 

Comments