Články‎ > ‎

Druhé na republikovém finále ve volejbalu

přidáno: 10. 4. 2019 3:40, autor: Zdeněk Duffek
Skvělého úspěchu se podařilo dosáhnout děvčatům Gymnázia Lanškroun na republikovém finále školních družstev v Jindřichově Hradci. V kategorii středních škol se 2.-3. dubna lanškrounské volejbalistky postupně utkaly s nejlepšími školními týmy České republiky a svými výkony sahaly po příčce nejvyšší. První den naprosto zaslouženě ovládly zápasy své skupiny (soupeři jim byla družstva Olomouce a Kralup nad Vltavou) a v následném semifinále dívky porazily 2:0 ambiciózní pražské gymnázium Nad Štolou, což znamenalo postup do finále a právo boje o první místo na turnaji. Po dobré večeři a přenocování v jindřichohradeckém penzionu drama pokračovalo druhý den. Shodou okolností (na základě výsledku druhého semifinále) bylo finálovým soupeřem opět družstvo Gymnázia Čajkovského Olomouc. Bohužel se však nepodařilo zopakovat výsledek z předchozího dne, tempo hry tentokrát určovaly hráčky Olomouce a vrátily tak našim hráčkám porážku 2:0.

I přesto, že k největšímu možnému úspěchu chyběl opravdu jen krůček, zanechala děvčata na turnaji vynikající dojem (mj. Karolína Chrobáková byla vyhlášena nejlepší nahrávačkou). Vždyť už jen postup v okresním finále proti České Třebové a hlavně nervy drásající kvalifikace v Brně znamenaly velký úspěch.

Nic z toho by se nestalo bez soustavné mravenčí práce trenérů lanškrounského volejbalového oddílu a zásadní byl také naprosto odpovědný a obětavý přístup děvčat.Všem patří obrovský dík za vzornou reprezentaci školy a Lanškrouna. Spolu s dalšími (nejenom sportovními) úspěchy má tak Gymnázium Lanškroun pevné místo i mezi daleko většími a známějšími školami.


Sestava: Šebrlová Nikola, Jozová Tereza, Pavlasová Petra, Chrobáková Karolína, Janků Michaela, Kulhánková Nikola, Kantůrková Michaela, Chládková Aneta.


Součástí článku je i odkaz na výsledkovou listinu RF v Jindřichově Hradci:


https://www.assk.cz/down/2019/0405/rf-jindrichuv-hradec-volejbal-vysledky.pdfZa Gymnázium Lanškroun: Zdeněk Duffek                                                                                                  dne: 7.4. 2019


Comments