Články‎ > ‎

Druháky a sextu už jen tak nepřeperou!

přidáno: 15. 4. 2013 9:23, autor: Kateřina Chládková

15. a 27. března se 2. ročník a 6. A zúčastnili semináře o sebeobraně s názvem Den prevence. Poučit je přijel kapitán Roman Zatloukal.

Podobné akce jsme se zúčastnili už loni v červnu, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Zatímco minule jsme se zaměřovali především na prevenci a sebeobranu v nejtypičtějších situacích (například znásilnění), tentokrát jsme se měli dozvědět, jak se bránit, jde-li na vás útočník s nožem, obuškem či paralyzérem.

Nejdříve jsme si s prezentací zopakovali všechno, co jsme od minula stihli zapomenout a zjistili jsme, že co se týče sebeobrany, opakování není nikdy dost. Nejvíc šokující asi byly fotografie případů napadení nožem, možná díky nim jsme do tělocvičny vstupovali silně motivováni naučit se bránit.

V tělocvičně nás pak čekalo další opakování, ale i nové způsoby sebeobrany, mimo jiné například kousnutí do krku útočníka, což jsme si trénovali pomocí tepelné izolace, abychom se navzájem nepokousali. „Pořádně se zakousněte, vyrvěte a plivněte to po něm, nemá na vás útočit!“ burcoval v nás pan kapitán poslední zbytky aktivity.

Domů jsme odcházeli možná trochu unavení, ale s dobrým pocitem, že jsme zase trochu schopnější se bránit.

Comments