Články‎ > ‎

Dějepisný seminář v Praze

přidáno: 15. 11. 2017 22:47, autor: Helena Hejlová   [ Aktualizováno 16. 11. 2017 1:59 uživatelem Dagmar Flídrová ]
V úterý 24.října 2017 jsme se s dějepisným seminářem rozhodli na vlastní oči prozkoumat krásnou architekturu pražských památek. Brzy ráno jsme nasedli do vlaku a jeli vstříc novým zážitkům. Cesta rychle utekla, ani jsme se nenadáli a už jsme byli na nádraží našeho hlavního města. 

Neotáleli jsme a vyrazili do víru velkoměsta. Před každou zajímavou a známou památkou jsme se zastavili a vždy jeden žák, který měl připravený referát, nám ostatním vyprávěl o historii a architektuře daného objektu. Tímto stylem jsme se něco dozvěděli o Karlově mostu, Karolinu, Tančícím domě, Pražském hradu, Národním divadle, Loretě, Chrámu sv. Víta,... Po vzdělávacím poledni a dlouhé procházce po Praze jsme si zasloužili pauzu a relax. Někdo navštívil KFC a akční úterní kýbl plný kuřecího nebe, někdo šel nakupovat a někdo pokračoval v poznávání Prahy..

Potom jsme se společně dopravili zase do tepla svých domovů. Celý výlet nám dělala dozor a společnost paní H.Hejlová a té můžeme být vděční, že do výuky přidala tento výlet. Protože vždy je přeci lepší a zajímavější dívat se na památku v reálu, než jen v učebnicích.


ą
Helena Hejlová,
15. 11. 2017 22:47
Comments