Články‎ > ‎

Další březnové školní soutěže - Volejbal, Zeměp. olympiáda, Mistrovství ČR v šachu

přidáno: 2. 4. 2015 6:07, autor: Zdeněk Duffek

Během měsíce března zasáhli žáci naší školy do několika soutěží. V chronologickém pořadí jako první se jednalo o okresní kolo ve smíšeném volejbale vypsaném pro nejmladší kategorii prima-sekunda. Hrálo se 12.3. v tělocvičně ZŠ Habrmannova za účasti pěti družstev. Turnaj nakonec zcela jednoznačně vyhrálo družstvo Gy Česká Třebová s max. počtem 4 výher. Družstvo Lanškrouna se postupně utkalo s ZŠ Habrmannova ČT , ZŠ A. Jiráska Lanškroun, Gy ČT a Gy Letohrad. Se dvěma výhrami (nad ZŠ A.J. Lanškroun a Gy Letohrad) tako skončili na celkovém třetím místě. Za naší školu hráli: Roubal J., Langer M., Šebrle T., Smolák B., Janků M., Kulhánková N., Drápalová A., Jánešová M.

Druhou souteží, tentokrát geografickou, bylo krajské kolo zeměpisné olympiády konané 17.3. v DDM BETA Pardubice. Letošní ročník se pro nás stal velice úspěšným, protože jsme měli obsazení ve všech 4 kategoriích. Ze školního a posléze také z okresního kola se do krajských Pardubic probojovali: V. Říha z 1.A, F. Gregora z 2.A, H. Růžek (4.A) a J. Gregora (5.A). Opakovaní účastníci Jakub Gregora a Heřman Růžek potvrdili své kvality a shodně obsadili třetí místa, které jsou velkým úspěchem, ačkoliv oba chlapci jistě mířili ještě výš. Dalším třetím místem překvapil Filip Gregora v kategori "B", pro kterého to byla první větší úspěch na kraji. Cenné zkušenosti posbíral Vladimír Říha a příště jistě vylepší celkové 7. místo. Nutno podotknout, že letošní dosažené výsledky nejsou náhodou, neboť min. posledních 8 let za sebou máme účastníky nejen v krajském kole, ale i v republikovém finále. Z dlouhodobého hlediska patří mezi nejúspěšnější dnes už absolventka K. Hipská a současní J. Gregora s H. Růžkem.

Třetím a z hlediska významu nejdůležitější akcí, bylo 30.-31.3. Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev v šachu kategorie 6.-9- třídy ZŠ. I v tomto krásném sportovním odvětví má naše škola díky lanškrounskému šachovému spolku opakované úspěchy, neboť se nejednalo o naší první (a doufejme ani poslední) účast. Letošní ročník se konal v krásném prostředí 4* Hotelu Kraskov u Chrudimi. Zúčastnila se školní republiková šachová elita zastoupena celkově 32 týmy. První den se hrálo 5. kol a situace vypadala velice dobře, protože jsme drželi průbežné 10. místo. a porazili např. Českou Lípu nebo Most. Druhý den se dařilo až do posledního 9. kola, kdy se muselo potvrdit aktuální nadějné 9. místo. Avšak soupeř z Českých Budějovic byl jiného názoru a uštedřená porážka 4:0 znamenala pád na konečné 17. místo. I přes nevydařený závěr se jedná o dobrý výsledek a do budoucna velký potenciál. Zbývá poděkovat za skvělou reprezentaci školy těmto hráčům (a samozřejmě také jejich trenérům):

1. šachovnice: Matěj Kupsa 3 body

2. šachovnice: Adam Kolomý 5,5 bodu

3. šachovnice: Adam Brejša 3 body

4. šachovnice: Jakub Kocanda 6 bodů