Články‎ > ‎

Cyklisťák aneb Kurz STK sexty a 2.ročníku

přidáno: 24. 9. 2012 15:20, autor: Martin Joza   [ aktualizováno 16. 10. 2012 1:09 ]
Dne 9. 9. 2012 kolem 14.45 se před budovou gymnázia sešla početná skupina energicky vyhlížejících cyklistů. Nebyl to nikdo jiný, než my, studenti 2. ročníku a sexty, kteří se připravovali k odjezdu na sportovně turistický kurz na Pastviny. Ještě zbývalo naložit početná zavazadla na starou Avii a vyslechnout poslední pokyny učitelů, zkontrolovat kola a mohlo se vyrazit.


Vyjížděli jsme směr Sázavské údolí, kde jsme se rozdělili na 2 skupiny. První skupina jela s p.Toncrem a p.Duffkem po "panoramatách", druhá skupina jela po "nudné" silnici s p. Jozou a pí. Stasiowskou. Naši první dlouhou cestu jsme zvládli všichni v rekordním čase. K "Lesance" jsme dojeli "tak akorát na večeř". Pak jsme se ubytovali a sešli se ve společenské místnosti, kde jsme se rozdělili na 4 vyrovnané skupiny, ve kterých jsme  se následující dny učili nové dovednosti. Jízdu na kanoi, topografii, střelbu ze vzduchovky a sportovní hry.


Počasí bylo slunečné, ale podle předpovědi se mělo změnit  k horšímu. Z tohoto důvodu jsme jeli na celodenní cyklistický výlet o den dříve, tedy v úterý. Ještě že tak. Jeli jsme do Orlického Záhoří, kde nám skvělý pan učitel Martin Joza domluvil vynikající oběd. Jak jinak, než "smažák" nebo řízky. Cestou zpět jsme jeli po polské straně. Dojeli jsme přesně včas. Sotva  jsme uklidili kola, přišla bouřka a spustil se déšť.


V následujících dnech déšť neustával, "chcalo a chcalo". Přesto, že pršelo, náš program zůstal beze změn, takže jsme se pokaždé vraceli zmoklí jako slepice.


Ve čtvrtek nás čekal velice namáhavý orientační závod. Byli jsme rozděleni do skupin po 4 lidech a museli jsme v co nejkratším čase zvládnout určenou trasu. K tomu nám posloužily nově nabyté  znalosti a zkušenosti z předchozích dnů. Všichni závod úspěšně zvládli a ještě nám zbyly síly na cestu zpět do Lanškrouna.


V pátek dopoledne všichni hráli sportovně společenskou hru, pak jsme se sbalili, naházeli věci do Avie a šli na oběd. Vyráželi jsme brzy po obědě. Do Lanškrouna jsme dorazili krátce po půl třetí. Tam jsme se, plni zážitků, rozešli do svých domovů.


Cyklistický kurz se nám moc líbil a nejoblíbenějším učitelem byl samozřejmě pan Joza (řekl si o to na tělocviku).

 

Nejmenovaní studenti sexty.

 

Comments