Články‎ > ‎

Čtyři vítězové celostátní soutěže Bobřík informatiky

přidáno: 18. 11. 2016 5:15, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 18. 11. 2016 5:36 ]
Bobřík informatiky je soutěž zaměřená na rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků s otázkami zaměřenými na algoritmizaci, programování a logické myšlení. Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám.

Bobřík informatiky probíhal v ČR v týdnu od 7. do 11. listopadu již po deváté a je českou verzí mezinárodní soutěže Bebras. Soutěžní otázky v testech jsou čerpány z databáze úloh, které každoročně sestavují odborníci z univerzit, informatici a metodici, kteří připravují učitele informatiky, z více než 25 zemí ze tří světadílů. Otázky v letošním Bobříkovi tak byly např. z Litvy, Kanady, Francie nebo Švýcarska. Na následujícím obrázku je příklad jedné z otázek - správnou odpověď najdete na konci tohoto článku :-)

Do soutěže jsme letos zapojili všechny žáky nižšího gymnázia - celkem 117. Během vymezeného času řešili úlohy on-line souběžně se všemi žáky z celé republiky. Letošního ročníku se zúčastnilo 71 792 soutěžících. A jak byli naši žáci úspěšní? V kategorii kadet (tercie + kvarta) se čtyřem soutěžícím podařilo dosáhnout plného počtu bodů a stát se tak (spolu se stovkou žáků ze všech škol republiky) vítězem celostátního kola! I mladší se nenechali zahanbit a v kategorii benjamin (prima + sekunda) se dvěma žákům podařilo dostat se mezi první stovku nejlepších v celé republice a zároveň obsadit první a druhé místo v rámci Pardubického kraje.

Řešení úvodní otázky:
Comments