Články‎ > ‎

ČÍM JSEM CHTĚL BÝT, KDYŽ JSEM BYL MALÝ ANEB LANŠKROUNSKÝ MAJÁLES

přidáno: 7. 5. 2017 0:35, autor: Renata Bočková

Majáles je úspěšně za námi. Akce, která byla chystána námi studenty už od října, je během pár hodin pryč. Přesto stojí za to si těchto devět hodin zábavy (s After party dvanáct) zrekapitulovat.

Chtěla bych začít ještě před těmi devíti hodinami, vlastně začnu celých pět hodin před těmi devíti. Ztrácíte se? Tak já vám pomůžu. Vrátím se do osmi hodin ráno, kdy se obě třídy (septima a 3. ročník) sešly a pustily se do posledních příprav k Majálesu. Stavěl se studentský stánek, nosily se lavičky, vylepovaly se obrázky do oken, na dveře a na sloupy ... Ještě se rychle vyzkoušela jednotlivá vystoupení, kde publikum simulovali prodavači ze stánků a také pár nedočkavých zvědavců a několik náhodných kolemjdoucích.

No, vidíte, teď jsme se dostali na začátek těch zmiňovaných devíti hodin, tedy do jedné hodiny odpoledne, kdy jsme všichni vyšli před gymnázium v nejrůznějších kostýmech v duchu našeho tématu: „Čím jsem chtěl být, když jsem byl malý.“ Na balkón vyšli zástupci tříd Filip Dvořák (septima) a Martina Grobelná (3. ročník) společně s panem starostou Radimem Vetchým, aby zahájili letošní ročník.

Osm a půl hodiny do konce. Vychází průvod s bubeníky v čele. V průvodu se to jen hemží popeláři, kuchaři, vojáky, piráty, najde se tady ale i Alenka s Kloboučníkem, baletka či drak. Cestou se masky ještě přidávají a lidé na něj podél jeho trasy čekají s kamerami a fotoaparáty, dokonce i okolo bydlící lidé odhrnou alespoň záclonku, jen aby se podívali na tu nádheru. Současně s průvodem hraje i Brass Band Company Základní umělecké školy Lanškroun.

Sedm a půl hodiny do konce. Na jeviště přichází ti nejmladší účinkující – pěvecký soubor Motýlek, který je určen pro děti předškolního věku a působí v MŠ Wolkerova. Malé děti nám zpívají jednu písničku za druhou a nadšeně mávají svým sestřičkám, bratříčkům, maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a všem ostatním příbuzným v obecenstvu.

Sedm a čtvrt hodiny do konce. Na jeviště odvážně nastupuje dvojka Kamča Tahalová (3. ročník) a její pes Tery, kteří nám předvádějí ukázku dogdancingu na písničku Freaks od Timmyho Trumpeta a Savage.

Sedm hodin do konce. Nástup ředitelky kulturního centra Jaroslavy Havlíčkové se svými svěřenkyněmi na v poslední době velmi populární Pole dance, moderní taneční disciplínu, která spojuje prvky baletu, valčíku či salsy s moderními prvky gymnastiky, akrobacie, moderního a volného tance.

Šest a půl hodiny do konce. Nastupují studenti 3. ročníku na módní přehlídku butiku Clara. Krásné šaty střídají letní halenky, kraťasy a vůbec všechno, co se hodí k teplejšímu slunnému počasí, které nám tento den přeje.

Šest hodin do konce. Atmosféra stoupá a nastal čas rozhýbat svoje kosti. Přichází zumba! A postupně se tady střídají doslova generace, od těch nejmenších, až po ty největší. Zumba skvěle rozpumpovává obecenstvo a připravuje ho na následující a nejočekávanější bod programu.

Pět a půl hodiny do konce. A je to tady! Nejlepší a nejúžasnější vystoupení právě začíná! Na jeviště přichází septima a pořádně to tu rozjíždí. Dorazili agenti FBI, filmové hvězdy, roztleskávačky, princezny, baletky a dokonce i imperiální Stormtroopeři s Dark Vaderem a dvojče Lindsey Stirling. Na závěr jsme se podívali i do kosmu s panem učitelem třídním Krislem. Ti nejšťastnější si mohli odnésti i nafukovací balóny s Hello Kitty či s Ledovým královstvím, které kopli do hlediště naši basketbalisti.

Pět hodin do konce. Na programu je asi nejzajímavější a zároveň asi bohužel zatím nejméně známá interpretka dne – Draco Niss. Tato na první pohled možná trochu nenápadná dívka dokáže zaujmout celý dav svými vlastními písničkami, které si i sama doprovází na kytaru. Na začátku jsem říkala, že je nejneznámější interpretkou, ale pevně věřím, že se to brzo změní, neboť když má někdo talent, tak má prostě talent.

Čtyři a půl hodiny do konce. Zřejmě druhé nejočekávanější vystoupení dne. Nastupuje 3.  ročník, který se o pozornost dere poněkud agresivnějším Attention! a pak už se rozjíždí mašinka, aby přivezla Majdalenku, Apolenku s Veronikou a taky Věrku, Zdeňku, Majku, Lenku s Monikou, a taky Kláru, Ančí, Báru a Mančí. Ty se hned nadšeně vydávají poslouchat paní učitelku, která rozdává jen samé jedničky. Dále třeťáci na jeviště přivádějí roztleskávačky, fotbalisty, hokejisty, tanečníky, kriminalisty, vinaře, poněkud nemravné hasiče, hrobaře, policistu s policistkami (opět trochu nemravnými), popeláře, loupežníky, princezny, kuchaře, ABBU. Dokonce i ministr financí pan Babiš se na chvíli uvolil s nimi vystoupit.

Tři a tři čtvrtě hodiny do konce. První skupina večera. WxP, kapela ze Sebranic, která nám zahrála několik písniček ze svého repertoáru.

Dvě hodiny a čtyřicet minut do konce. DC dance opět rozproudili dav a připravili ho na následujícího, poněkud ztraceného hosta.

Dvě hodiny do konce. Náš ztracený host se nalezl! Marek Ztracený nezklamal a přivezl dobrou náladu a pobavil i ty, kteří normálně tento styl hudby neposlouchají.

Půl hodiny do konce. Juicy využívají ještě rozprouděného davu a udržují už velmi dobře rozjetou zábavu.

Čtvrt hodiny do konce. Co lepšího na závěr než světelná show? A pak? Pak už nezbývá divákům nic jiného, než se vydat do Music Baru Forea na After party.

Pokud si myslíte, že jsme tam okamžitě zamířili i my, jste na omylu. Čekal nás totiž úklid, vlastně taková reverze toho, co jsme dělali ráno. Úklid stánku, odnos laviček, odlepování obrázků ze sloupů, dveří a oken, vytření podlahy a také úklid radnice. Teprve potom jsme se k vám už mohli přidat a užívat si oslavy našeho úspěchu.

Jana Bočková, studentka septimy

Comments