Články‎ > ‎

Celostátní soutěž Bobřík informatiky

přidáno: 20. 11. 2020 11:53, autor: Dagmar Flídrová
Třináctý ročník soutěže byl jako i jiné soutěže poznamenán pandemií koronaviru. Soutěž se tentokrát mohla konat pouze v domácích podmínkách, a tak pořadatelé upustili od vyhlašování celostátních výsledků. Prezenční národní kolo nejvyšší  kategorie se konat nebude vůbec, což je velká škoda, protože právě v nejtěžší kategorii senior dosáhli naši žáci vynikajících bodových zisků. Na druhou stranu soutěžit mohli (a museli :-) ) všichni žáci nižšího gymnázia a prvních dvou ročníků vyššího gymnázia bez náročných organizačních problémů. Poslední dva ročníky gymnázia měli účast pouze dobrovolnou, celková účast za naši školu je tedy letos rekordních 208 žáků. 

Bobřík informatiky je soutěž zaměřená na rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků s otázkami zaměřenými na algoritmizaci, programování a logické myšlení. Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám. Na následujícím obrázku je příklad jedné z otázek z kategorie pro primu a sekundu - správnou odpověď najdete na konci tohoto článku :-)

Jak byli naši žáci úspěšní shrnují následující tabulky. První ukazuje výsledky v jednotlivých kategoriích a druhá souhrnné výsledky za jednotlivé třídy. Úspěšným řešitelem se i letos stali všichni, kteří obdrželi alespoň 120 bodů ze 192 možných. 

Comments