Články‎ > ‎

Celostátní soutěž Bobřík informatiky

přidáno: 21. 11. 2019 2:31, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 21. 11. 2019 2:32 ]
V minulých 14 dnech si všichni žáci nižšího gymnázia a zájemci z vyššího gymnázia opět po roce vyzkoušeli své schopnosti v řešení úloh, které mají společného jmenovatele - informatiku. 
Během vymezeného času řešili úlohy on-line souběžně se všemi žáky z celé republiky - dvanáctý ročník soutěže Bobřík informatiky letos přilákal opět více soutěžících než se zúčastnilo ročníku minulého, tedy 90 976 soutěžících z přesně 745 škol.

Bobřík informatiky je soutěž zaměřená na rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků s otázkami zaměřenými na algoritmizaci, programování a logické myšlení. Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám. Na následujícím obrázku je příklad jedné z otázek z kategorie pro tercii až kvartu - správnou odpověď najdete na konci tohoto článku :-)


Letošní ročník přinesl menší počet úloh a tedy i menší počet maxima získaných bodů. Úspěšným řešitelem se tak stali všichni, kteří obdrželi alespoň 120 bodů ze 192 možných. Z našich celkem 131 soutěžících jich 70 bobříka ulovilo a kromě kategorie Senior, která obsahuje nejnáročnější úlohy, jsme v každé kategorii dosáhli na nejlepší možné umístění. Jak byli naši žáci úspěšní shrnuje následující tabulka.

Pro kategorii senior je letos organizováno i národní kolo garantované pořadateli tak, aby mohlo být započítáno do soutěží Excelence ministerstva školství. Nele Kubelkové, Martinu Burešovi, Matouši Jedličkovi (oktáva) A Honzovi Kuttichovi (septima) tak gratulujeme k postupu a do národního kola, které se uskuteční 28. ledna 2020, držíme palce.
Comments