Články‎ > ‎

Celostátní soutěž Bobřík informatiky

přidáno: 23. 11. 2013 7:50, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 23. 11. 2013 7:52 ]
Letos se naše škola opět připojila do celostátní soutěže, která žákům představuje informatiku v jiném pojetí, než jakou ji doposud znají. Název soutěže je odvozen od podobné varianty jiných oborových soutěží, například matematického Klokana. Soutěžilo se v týdnu od 11. listopadu 2013, jednotlivé kategorie měly vyhrazen jeden den v týdnu. My jsme zapojili celkem šest tříd školy do tří kategorií. Toto školní kolo bylo zároveň i kolem národním, a tak se žáci mohli dozvědět, jaké mají umístění mezi všemi žáky přihlášenými z celé republiky. 

Nejlepší celostátní umístění vybojovala Nela Kubelková ze sekundy se skvělým bodovým ohodnocením 224 bodů z celkových 240 možných a skončila tak na 32. místě v republice (z celkového počtu 8 845 soutěžících). Druhý nejlepší výsledek ve škole 219 bodů a 95. místo má Jakub Gregora z kvarty, na třetím místě je pak Filip Gregora z primy s 212 body a 102. místem.   
Protože v jedné kategorii jsou vždy dvě třídy, uvádíme zde i výsledky v jednotlivých třídách, průměrný počet bodů získaných v každé třídě a počet ulovených bobříků = zisk minimálně 150 bodů. Všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, děkuji, a doufám, že příští rok se opět zúčastníme a pokusíme se být ještě lepší. 

Další podrobné výsledky a statistiky soutěže, přehled správných odpovědí, grafy obtížnosti jednotlivých otázek i své umístění v rámci republiky mohou zúčastnění žáci získat na webu soutěže www.ibobr.cz.


Comments