Články‎ > ‎

Celostátní informatická soutěž Bobřík informatiky

přidáno: 21. 11. 2018 4:34, autor: Dagmar Flídrová
V minulých 14 dnech si žáci sekundy až kvinty a žáci navštěvující volitelný předmět programování vyzkoušeli své schopnosti v řešení úloh, které mají společného jmenovatele - informatiku. Během vymezeného času řešili úlohy on-line souběžně se všemi žáky z celé republiky - jedenáctý ročník soutěže Bobřík informatiky letos přilákal 79 988 soutěžících z přesně 648 škol.

Bobřík informatiky je soutěž zaměřená na rozvoj digitálních kompetencí a informatického myšlení žáků s otázkami zaměřenými na algoritmizaci, programování a logické myšlení. Svou obtížností odpovídá předmětovým olympiádám. Na následujícím obrázku je příklad jedné z otázek z kategorie pro tercii až kvartu - správnou odpověď najdete na konci tohoto článku :-)
A jak byli naši žáci úspěšní? Bohužel kvůli GDPR je zveřejněno celostátní pořadí pouze pro kategorie odpovídající žákům středních školy. Přesto lze říci, že i žáci z nižšího gymnázia řešili úspěšně, neboť mnoho z nich ulovilo bobříka informatiky (zisk alespoň 150 bodů) a některým se podařilo překročit i hranici 200 bodů, což v minulých letech vždy znamenalo výborné umístění i v rámci celé republiky.

Pro kategorii senior je letos organizováno i národní kolo garantované pořadateli tak, aby mohlo být započítáno do soutěží Excelence ministerstva školství. Nele Kubelkové a Martinu Burešovi (oba septima) tak gratulujeme k postupu a do národního kola, které se uskuteční 30. ledna 2019, držíme palce.
Comments