Články‎ > ‎

Březen, měsíc recitace

přidáno: 8. 4. 2018 11:05, autor: Lucie Kubíčková

Březen není jen měsícem Knihy, ale i krásného slova, neboť právě v průběhu března se odehrávají okresní, ba i krajská kola recitačních soutěží. Hned v prvním březnovém týdnu se v Pardubicích konalo krajské kolo Wolkerova Prostějova, turnaje krásného slova pro rytíře od patnácti let (horní věková hranice stanovena není). Zde nás reprezentoval Vladimír Cink z 8.A. Za svůj výkon si vydobyl účastnický diplom a meruňkový perník. (O co jiného také v Pardubicích soutěžit, že?) Jeho výkon byl velmi přesvědčivý, ale konkurence byla letos velice silná, vždyť do krajského kola bylo přihlášeno na 45 soutěžících ve 3. kategoriích.

Stejně silná konkurence přijela i 21. března do Ústní nad Orlicí na oblastní kolo Dětské scény, která je určena žákům do 15 let. Zde nás ve dvou kategoriích zastupovali Rita Smoláková z 1.A, Julie Cinková z 3.A a Josef Chládek z 4.A. Všichni předvedli velmi hezké výkony a překonali sebe sama, navíc je mohl potěšit diplom za účast a něco malého na zub. Rita Smoláková si dokonce domů odvezla i diplom a dárek za čestné uznání.

Po obou soutěžích ještě proběhl rozborový seminář, v němž se recitátoři dozvěděli, co se jim povedlo a co by mohli do příštích let natrénovat, aby byli ještě lepší.

Všem soutěžícím děkujeme a přejeme dobrou ruku při výběru textu do dalších let.

ą
Lucie Kubíčková,
8. 4. 2018 11:05
Comments