Články‎ > ‎

Biologická olympiáda

přidáno: 23. 4. 2018 10:46, autor: Jan Růžička
Biologická olympiáda je tradiční soutěží pro žáky 2. stupně ZŠ a středních škol. V lednu proběhla na našem gymnáziu školní kola, ze kterých postoupili nejlepší soutěžící do okresních nebo krajských kol. Soutěž se skládá z testu biologických znalostí, praktického úkolu a poznávání rostlin a živočichů. Soutěžící v kategorii C a D musí ještě navíc do okresního kola odevzdat tzv. vstupní úkol.

Série postupových kol proběhla v březnu a dubnu 2018 a našim žákům se vůbec nevedlo špatně. Pokud získali více než 60 % z celkového možného počtu bodů, stali se úspěšnými řešiteli, což je vlastně vizitkou jejich znalostí a dovedností.

Kategorie A (3. a 4. ročníky SŠ) měla krajské kolo 26. 3. 2018. Nejlépe se dařilo Anetě Šaršonové (7.A), která obsadila celkové 11. místo a stala se úspěšnou řešitelkou krajského kola. Kamila Tahalová (4. roč.) obsadila 16. místo.

Žáci v kategorii B (1. a 2. ročníky SŠ) soutěžili v krajském kole 6. 4. 2018. Martin Bureš (6.A) se stal úspěšným řešitelem a obsadil celkové 8. místo. Marie Skalická (5.A) získala 20. místo.

Okresní kolo kategorie D (prima a sekunda) proběhlo 12. 4. 2018 v DDM Ústí nad Orlicí. Naše sekundánky se z 20 soutěžících umístily velmi dobře: na 3. místě - Zdeňka Hejkrlíková, na 4. místě - Lucie Flídrová a na 9. místě - Nela Hrabáčková. Navíc se všechny tři staly úspěšnými řešitelkami okresního kola. Zdeňka se díky umístění na 3. místě podívá do krajského kola kategorie D.

V kategorii C (tercie a kvarta) nás 23. 4. 2018 reprezentovali dva žáci z kvarty - Radim Janů a Jakub Patočka. Oba se v silné konkurenci poprali s náročnými úkoly a Radim vybojoval 8. místo a diplom pro úspěšného řešitele. Jakub obsadil celkové 13. místo.

Děkujeme všem žákům za perfektní reprezentaci a jejich zájem o biologii.

Učitelé biologie
Comments