Články‎ > ‎

Pardubické poetické setkání

přidáno: 24. 11. 2018 23:34, autor: Dana Moravcová   [ aktualizováno 24. 11. 2018 23:44 ]


Dne 12. listopadu 2018 se žáci Gymnázia Lanškroun vypravili do Pardubic, aby se zúčastnili soutěže Pardubické poetické setkání. Už cesta na místo byla poněkud komplikovaná, když skupinka nastoupila ze zpožděného vlaku do špatné tramvaje, a to, že jedou opačným směrem, si uvědomili pozdě. Naštěstí jim řidička poradila, která tramvaj je odveze, kam potřebují, a nakonec úspěšně dorazili na místo včas.

Soutěž v Divadle 29 měla tři kategorie, dvě pro recitátory, rozdělené podle věku, a jednu pro literáty, kteří přišli přečíst svou vlastní tvorbu. Naši žáci soutěžili v posledních dvou uvedených kategoriích. Tři z našich šesti účastníků se postavili na pomyslné stupně vítězů (všichni v kategorii literátů).

Na prvním místě se umístila Alžběta Černohousová se svou básní “Láska”. Druhou příčku obsadila Regina Opielová s textem “Nevěsta” a třetí pozici obhájil Petr Syrový s textem “‘Světlo”.

Nadšeni úspěchem se všichni zúčastnili posoutěžního semináře, kde si mohli vyslechnout názor poroty na svůj přednes i na své texty.

Pokud se cesta do Pardubic dala označit za komplikovanou, cesta zpět byla ještě horší. Zpoždění vlaků se pohybovalo kolem dvaceti minut a v České Třebové bylo oznámeno, že vlak z Rudoltic do Lanškrouna odjel. Když pak konečně dorazili domů, nad Lanškrounem se již rozprostírala tma, místy rozehnaná lampami pouličního osvětlení.

Buď jak buď výprava se dá označit za úspěšnou, jelikož se můžeme pochlubit třemi diplomy visícími na nástěnce na hlavním schodišti.

                                                                                                                                                                    za soutěžící R. Opielová

https://kkpce.cz/cs/fotogalerie/2018/pardubicke-poeticke-setkani-2018/


Comments