Články‎ > ‎

Beseda s hudebníkem Janem Steinsdörferem

přidáno: 16. 5. 2018 11:51, autor: Blanka Šemberová   [ aktualizováno 16. 5. 2018 12:10 ]

Ve středu 9. května na naši školu zavítal významný hudebník Jan Steinsdörfer, který v minulosti spolupracoval například s Ewou Farnou, Michalem Horáčkem, Tomášem Klusem, Ivou Pazderkovou, Ondřejem Rumlem a dalšími osobnostmi české umělecké scény. V současné době je členem skupiny Chinaski.

Besedy na téma Populární hudba se zúčastnili žáci kvarty a kvinty. V první části se dozvěděli zajímavé informace o hudebním byznysu. Například jak se prosadit, jak oslovit nahrávací společnost, jak vypadá spolupráce s nahrávací společností a jaké faktory ovlivňují popularitu. Druhá část byla převážně věnována hudbě k reklamě. Žáci sledovali proces zrodu nové hudby a průběh tvorby od zadání až k finální verzi. Poslechli si, co všechno může zadavatel požadovat, aby výsledek odpovídal jeho představě. A také zjistili, jaké možnosti nabízí moderní počítačový program na skládání hudby. Velký dojem na všechny udělala praktická ukázka toho, jak dokáže pozměněná hudba ovlivnit náladu a vyznění sledované reklamy.

Žáci kvinty se na závěr rozloučili dvěma písničkami od skupiny Chinaski, které si zazpívali spolu s Janem Steinsdörferem za doprovodu klavíru.Comments