Články‎ > ‎

Adaptační kurz prvního ročníku

přidáno: 21. 9. 2015 0:07, autor: Dagmar Flídrová   [ aktualizováno 23. 9. 2015 4:48 ]
Ve čtvrtek 17.9. jsme se sešli se svou p. uč. třídní Langerovou a p. uč. Najmanovou na vlakovém nádraží. Odtud jsme jeli do Brandýsa nad Orlicí. Hned jsme se vydali na Městský úřad, kde se nachází síň J. A. Komenského, který se v Brandýse ukrýval a napsal zde knihu Labyrint světa a ráj srdce. 

Po návštěvě pamětní síně jsme zamířili do přírodního labyrintu. Ještě než jsme tam došli, dali jsme si svačinovou přestávku u fotbalového a dětského hřiště, které někteří využili :). Potom jsme pokračovali do labyrintu, který má zvrchu tvar Země. Uprostřed labyrintu se nacházely schůdky, ze kterých jsme měli možnost prohlédnout si z výšky labyrint a ostatní spolužáky bloudící po něm. Hlavní cíl je dojít do středu a najít zase cestu ven :). To se nám nakonec všem povedlo. 

Poblíž se nachází pomník J. A. Komenského a dveře do sklepení, nad nímž kdysi stál srub, kde se schovával. Nezapomněli jsme na focení a zamířili jsme do cukrárny, kde jsme si pochutnali na zákuscích, zmrzlině nebo na něčem jiném. Pak jsme navštívili rozkvetlý park Rehabilitačního ústavu, kde jsme viděli nosály a papoušky a vevnitř akvária s různými rybami a v jiném akváriu zase piraně. 

U Městského úřadu jsme se sešli s panem průvodcem, který nás doprovázel na nedalekou zříceninu hradu Brandýs, která je v současné době v rekonstrukci. Stále se tu nalézají různé histrorické předměty (mince, šípy,...) a pokračuje tu archeologický výzkum. Po prohlídce zříceniny nás čekala cesta na nádraží a pak už jsme frčeli vlakem zpět do Lanškrouna. Počasí nám přálo a myslím, že za celou třídu můžu říci, že se výlet povedl. 

Veronika Skalická
Comments