Články‎ > ‎

1. ročník ve vězení

přidáno: 21. 5. 2017 23:59, autor: Petr Mareš

Dne 9. května jsme se vydali na naši první třídní exkurzi. Ráno jsme vyrazili autobusem směr Mírov. Pro někoho možná zvláštní výlet, ale my jsme si ho všichni užili a s námi i několik starších spolužaček, náš třídní a pan učitel Duffek. Vyjeli jsme celkem pozdě, takže jsme byli vyspalí a celou cestu jsme zpívali.

Když jsme dorazili na místo, šli jsme do kulturní místnosti v budobě nedaleko vězení, kde se nás ujal jeho pracovník – speciální pedagog a celou dobu nás pak provázel. Zhlédli jsme krátký dokument o historii pevnosti, vyslechli krátkou přednášku o vězeňství a dostali jsme i prostor na dotazy.

Když už jsme se dozvěděli vše, co jsme chtěli, šli jsme přímo do centra věznice. Jako první nás čekala přísná kontrola, ale všichni jsme prošli. Všude, kam jste se podívali, stáli chlapíci se samopaly, prsty měli na spoušti a tak divně koukali, že jsme měli všichni smíšené pocity. Ale to nám nijak zvlášť nevadilo a šli jsme se nejprve podívat do kostela a do malého muzea v něm. Potom jsme měli možnost projít se po hradbách a podívat se na okno, ze kterého utekl vězeň Kajínek. Musím dodat, že to, co dokázal, je opravdu neskutečné. Na vlastní oči jsme viděli, jak je to vysoko a jak moc riskoval vlastní život. V té době na tom musel být fyzicky výborně, jinak by to nikdy nezvládl.

Další zastávka byla prohlídka hradu Bouzov, kde jsme si udělali i společné foto. Cesta zpátky byla opět veselá a už se zase všichni těšíme na další společný výlet.


Karolína Chrobáková
Comments