Aktuality‎ > ‎Archív aktualit‎ > ‎

A je po žních...

přidáno: 3. 6. 2013 4:48, autor: Web Admin   [ aktualizováno 10. 1. 2014 0:18 ]
Samozřejmě nejde o dožínky zemědělců, letošní "sklizeň úrody" v podobě maturit už mají za sebou mnohé střední školy, mezi nimi i Gymnázium Lanškroun.

Ve školním roce 2012/2013 se podrobilo zkouškám dospělosti celkem šedesát (30 + 30) studentů oktávy (osmiletého studia) a čtvrtého ročníku (čtyřletého studia), z toho padesát osm úspěšně.

Oktaváni dokázali ohrozit rekordy v úspěšnosti z minulých let, sedm z nich sklidilo samé výborné (Kateřina Klekarová, Andrea Klimošová, Ondřej Kráčmar, Dominik Macháček, Adam Peichl, Jaroslav Sita a Jordan Tomeš), dalších sedm složilo zkoušku dospělosti s vyznamenáním (Alžběta Báčová, Jakub Jačisko, Daniela Kubíčková, Monika Sobotková, Anita Stejskalová, Veronika Svatoňová a Veronika Vyhnálková).

Čtvrťáci také odmaturovali nad očekávání dobře, samé jedničky si odnesli Michal Beran a František Hrdina, s vyznamenáním završili středoškolská studia Ludmila Langrová, Ondřej Macháček, Veronika Marešová, Vendula Šilarová, Diana Urbanová, Lucie Žáková a Michaela Žáková.

Zatímco po žních zemědělců nadchází čas přípravy zimního odpočinku lidí i přírody, naši maturanti musí – samozřejmě po patřičných oslavách - ve velmi krátké době znovu "zasít", pokud chtějí plody své práce zúročit v přijímacích zkouškách na vysoké školy a v úspěšném zahájení dalšího, ještě náročnějšího studia.

Všichni učitelé i spolužáci jim k tomu drží palce.

JZ


Autorkou těchto fotografií je p. Lada Sitová, pocházejí ze slavnostního předávání maturitních vysvědčení. Reportáž z této události je na webu www.lanskroun.eu

Další fotografie jsou v článku na webu lanskrounsko.cz

Comments